Opavský Robocup

robocup

Dne 28. května 2026 se náš student 1. ročníku Lukáš Bielčik zúčastnil prestižní soutěže  Opavský Robocup, kterou každoročně pořádáÚstav informatiky Filozoficko-přírodovědecké fakulty Slezské univerzity v Opavě. Soutěže se zúčastnilo 28 studentů z různých středních škol Moravskoslezského kraje,

Soutěž byla zaměřena na programování robotů, využití algoritmů a komunikaci s robotickými systémy. Po úvodní přednáškové části pracovali studenti samostatně na zadaném soutěžním úkolu, ve kterém museli prokázat nejen softwarové znalosti, ale také schopnost rychle
a efektivně řešit problémy.

Ačkoli se Lukáš Bielčik neumístil na vítězných příčkách, jeho účast byla velmi hodnotná z hlediska získání praktických zkušeností s moderními technologiemi
a programováním.