Úspěchy v logické olympiádě

Logická olympiáda 2022

Soutěž pořádanou Mensou České republiky, kde nerozhodují naučené znalosti, ale řeší se úlohy, které vyžadují samostatný a kreativní přístup, letos řešilo 13 žáků naší školy. Do základního kola soutěže byl přihlášen rekordní počet účastníků – 94 657 žáků z 3751 škol. Naši žáci soutěžili v kategorii C, což jsou žáci 1.- 4. ročníků SŠ. V této kategorii bylo přihlášeno celkem 17 661 řešitelů z celé ČR. Na 3. místě se v rámci naší školy umístil Tomáš Bartonec ze 2.L, na 2. místě skončila Terezie Bátková ze 3.L a nejlepším řešitelem logických úloh byl Filip Hoblík ze 4.C, který dopadl lépe než 87 % všech řešitelů. Ani tento výsledek však bohužel nestačil na postup do krajského kola. Přesto všem výhercům gratulujeme a přejeme, ať Vám to i nadále myslí!