CHEMIKLÁNÍ

chemiklani

V letošním školním roce Fakulta chemicko-technologická Univerzity Pardubice pořádala již 8. ročník týmové soutěže středoškoláků s názvem „Chemiklání“. Loni se naše škola této chemické soutěže s velmi náročnými úkoly účastnila poprvé. Pokud si vzpomínáte, tak náš tým se o pouhý jeden bod neprobojoval do celostátního kola této soutěže a článek o soutěži končil větou: „Příští rok ty Pardubice určitě dobudeme!“

Jsme rádi, že se to povedlo! Do celostátního kola i s mezinárodní účastní Slovenska se letos probojovalo 65 týmů. Z toho hned DVA ze zemědělky. Měli jsme tak zastoupení v obou dvou kategoriích. Starší tým bojoval ve složení Filip Hoblík, Filip Hoza, Matěj Hrkal, Lukáš Duda a Josef Ulman. Mladší tým tvořili Tomáš Bartonec, Vít Dvořáček, Ondřej Sova, Beáta Kretková a Barbora Jurošová. Starší tým skončil ve své kategorii na konečném 39. místě a mladší tým obsadil celkově 22. pozici. Týmy sice neobsadily vítězné příčky, ale i přesto jim patří velký dík za skvělou reprezentaci naší školy, už jen proto, že soutěžily v konkurenci téměř samotných gymnázií. Za své výkony se rozhodně nemusí stydět, o čemž svědčí i fakt, že mladší z týmů zaostal pouze o 4 body za opavským gymnáziem. Chemiklání je letos tedy konec a my už se teď těšíme na příští rok!

Celkové výsledky včetně samotných úloh i jejich řešení naleznete na www.chemiklani.cz