ÚSPĚCHY V LOGICKÉ OLYMPIÁDĚ

Logická olympiáda

„Odvaž se používat vlastní rozum…“ To je motto Logické olympiády, tedy soutěže pořádané Mensou České republiky.

I naše škola se snaží motivovat a podporovat naše žáky v rozvoji jejich logického myšlení, a tak se letos opět po roce zúčastnilo této soutěže 20 žáků naší školy. Ti soutěžili v kategorii C, což jsou žáci 1.- 4. ročníků SŠ. Celkem bylo v této kategorii přihlášeno 14 936 žáků z celé ČR.

Nejlepšími řešiteli logických úloh v rámci naší školy se stali žáci Filip Hoblík ze 3.C a Denisa Schneidrová ze 2.C, kteří se umístili na sdíleném prvním 1. – 2. místě díky naprosto shodnému počtu získaných bodů. Stejná situace se stejným počtem získaných bodů letos shodou okolností nastala i u 3. – 4. místa, které obsadili Vojtěch Wysoglad ze 4.C a Daniel Zábranský ze 2.C.

Na postup do krajského kola v silné konkurenci to však bohužel nikomu z nich nestačilo. Přesto všem výhercům gratulujeme a přejeme, ať Vám to i nadále myslí!